Hikayeni İzle

35.Bölüm Farkındalık Dediğiniz Ne Ola ki?

April 12, 2022

Gerçek yaşam hikayelerinden ilhamla kendi hikayelerinin izini sürmek isteyenlere podcast serisi

-

Yoğun bir iş gününün ardından evime varmak üzere taksiye bindim. Bir süre sessiz kalan taksi şöförünün elimde kitaplarımı ve susmayan telefonlarımı görünce  “Öğretmen misiniz abla ?” sorusuyla  başlayan  ve “Sahi abla sık sık duyar olduk bu  farkındalık  lafını. Herkesin dilinde bir farkındalık lafı dolaşıyor. Nedir bu farkındalık, nasıl yapıyorsunuz bu çalışmaları abla? ‘’Demesiyle başlayan sohbetimiz bambaşka bir anlam kazanmıştı.

“Kısaca bir bakış açısıdır, bir düşünme metodudur.” dedim. Yaşamda takıldığımız, tıkandığımız her alanda başka ne çözüm olabilir? Bu sorunun henüz benim aklıma gelmeyen bir çözümü var mıdır? Sorun gerçekten bu mudur? Yoksa aslında sorun dediğimiz şey, sorunu çözme yöntemlerimizden biri midir?  Gibi sorularla çözüm odaklı düşünmeyi sağlama, bulma  ve uygulama çalışmalarıdır dedim.

Sözümü bitir bitirmez;

-Bundan yıllar önceydi ; mahallemizde  sürekli bana musallat olan ve bela çıkarmaya çalışan bir çocuk vardı. Serde delikanlılık var. Kalkıp çocuğun söylediklerini, hareketlerini ,imalarını yutacak değiliz..... devamını anlatmak için Hikayeni İzle'de bekliyorum.

Sorular için link:

https://forms.gle/gNa8iqworF3FWknY7

Bana ulaşmak istersen; fatossomsa@gmail.com / www.fatossomsa.com

 

#podcast #yaşanmışhikayeler #gerçekyaşamhikayeleri

#masal #mesel #kıssadanhisse

 

 

 

Podbean App

Play this podcast on Podbean App