Hikayeni İzle

28.Bölüm Gelecek Kaygın mı Var?

December 7, 2021

Bugün kaygılarımıza dair bir hikâyenin izinden gideceğiz.

*

Epeydir görmediğim arkadaşımla kahvelerimizi yudumlarken her zamanki gibi görüşemediğimiz günlerin özetini birbirimize aktarıyorduk.

‘’Son zamanlarda canım hiçbir şey yapmak istemiyor’’ diye söze başladı. ’Son zamanlarda canım hiçbir şey yapmak istemiyor. Bütün yaşam sevincimi, umudumu, geleceğe olan güvenimi kaybetmiş gibiyim. Umut olmayınca kolu kanadı kırılıyor insanın. Öylece oturup, boş gözlerle etrafa bakıyorum. Varım ama yokum sanki. Uğraşsam ne olacak, uğraş uğraş ne oluyor ki; bir şeyler oluyor ve bir anda tüm emekler boşa gidiyor.

Kısmet ederse Mevlâ, el getirir, yel getirir, sel getirir. Kısmet etmezse Mevlâ el götürür, yel götürür, sel götürür misali biz nasipsizler  kısır bir döngü içinde tam da bunu, hep de bunu yaşıyoruz. Üç beş yılda bir bir gecede yükselen faizler, döviz kurları beraberinde  tıkanan piyasalar, belirsizlik,  aşırı pahalılık.  İster ekonomik ister politik aksiyon hiç

bitmiyor ve benim inisiyatifim dışında alan her şey benim yaşantımı at üst ediyor. Yarın ne olacak kaygısıyla yaşamaktan yoruldum,  yaşam sevincim, gücüm tükendi ‘’ diye üzüntüsünü, kaygısını içtenlikle anlattı. Sonrası mı? Sonrasını anlatmak için #hikayeniizle de seni bekliyorum.

 

#gerçekyaşamhikayeleri #masal #mesel #hikaye #podcast #kıssadanhisse 

Hikaye paylaşımları ve yorumlar için: fatossomsa@gmail.com

www.fatossomsa.com

 

Podbean App

Play this podcast on Podbean App